Radšej 5 slov mysľou ako 10 000 jazykom
26. septembra 2015 04:04,
Prečítané 1 162x,
srojas,
vzdelanie, život
Túto podnecujúcu myšlienku vyjadril apoštol Pavol, keď pod inšpiráciou napísal svojim kresťanským spolubratom v meste Korint v liste 1. Korinťanom 14:1:
„No aj tak by som v zbore radšej povedal päť slov svojou mysľou, aby som aj iných poučil slovami, ako desaťtisíc slov jazykom.“
Keď apoštol Pavol hovoril o zázračných daroch svätého ducha, ktoré sa prejavovali v ranom kresťanskom zbore, zdôraznil potrebu používať myseľ alebo porozumenie.
Inými slovami, Pavol by radšej povedal päť slov svojou mysľou, aby poučil iných, ako 10 000 slov v inom jazyku, ktorému by nerozumeli.
Zázračne hovoriť cudzími jazykmi, ako sa to stalo na Letnice v roku 33 n.l. bolo ako znamenie pre neveriacich, zatiaľ čo prorokovanie pre veriacich.
Preto je múdre vyhnúť sa veľmi zložitým technickým jazykom v snahe urobiť dojem, ako to robia politici, a hovoriť pravdivo, jasne a zrozumiteľne na poučenie občanov.
24.06.2014
Klasické grécke zápisy obsahujú báj alebo legendu o stratenom kontinente, ostrove alebo meste Atlantída, známy ako ostrov Santorin alebo Thíra v Egejskom mori. Je možné, že táto legenda vznikla v Egypte, ale neskôr sa objavila v stredovekých tradíciách arabských zemepiscov. V rokoch 1966 a 1967 vykopávky odhalili bohaté kráľovské minoské mesto pochované pod sopečnými [...]
19.06.2014
Aj keď prorok Ján Krstiteľ žil pred 2000 rokmi, svojim spôsobom života poukázal na praktické riešenie problému nedostatku potravy dnes v 21. storočí! Kľúčovými slovami Matúša, apoštola Ježiša Krista, sú pod inšpiráciou napísané slová v Biblii, ktoré poukazujú na riešenie svetového problému hladu: „Tento Ján mal odev z ťavej srsti a kožený opasok okolo [...]
18.06.2014
Slovník definuje ambíciu ako túžbu vyniknúť, uplatniť sa alebo ctižiadosť. Často je ale pomýlená so zdravým zápalom pre vznešený cieľ. Ilegálna ctižiadosť vedie k smrti. Prvá osoba, ktorá podľahla ilegálnej ambícií bol Boží anjel, ktorý chcel pre seba to, čo mu nepatrilo, to jest uctievanie a byť rovný Všemohúcemu Bohu Stvoriteľovi. Odvtedy používa nadmernú [...]
Celá debata | RSS tejto debaty